bugün özel bir gün, tıpkı yılın diğer 364 günü gibi…

ben doğumgünü severim; söylemiştim di mi? söylemiştim evet. 🙂 bana her gün doğumgünü o yüzden. isteyen istediği zaman kutlayabilir 😛 en yakın arkadaşlarımın doğumgünümü karıştırma rahatlığı da buradan gelir hatta.!!

aslan burcu bir ukala olarak şunu söyleyeyim bir kere: ağustos güzeldir, özeldir; ağustosta doğan da hem güzeldir hem özeldir, her günü özeldir(!) her doğumgünümde kendime ilk hediyem şımarıklık yapmak hakkı tanımaktır; belli oluyor sanırım 😀

bu sabah minnet dolu uyandım, herşeye teşekkür edesim var. yılın geri kalan 364 günü kadar özel bu güne uygun oldu diye düşünüyorum: bugün benim şükran günüm. 2017 yıl önce doğmuş bir insan evladının doğum tarihini değil de kendi doğum tarihimi kendime milat almış birisi olarak şükran günümü de kendim belirleyebilirim herhalde. evet canım, benim dünyam benim etrafımda dönüyor; doğal olarak! 😀

şimdi küstah modu kapatıp minnettar kanala geçiyorum !!

beni ben yapan herşeyin her bir yapı taşında imzası olan müthiş bir ailem var. öyle bir anne ki, onun kadar iyi bir anne olamayacağımı bildiğimdendir belki anneliğe heveslenmemem. öyle bir abla ki, onun sevgisine ve ilgisine yeterince karşılık verip veremediğimi sorgulayacağım ömrüm boyunca. öyle bir baba ki, bütün huylarını bana devrettiğinden olsa gerek; sessiz bir anlayış, kollama ve destek benim için. sizinle geçen ve geçecek olan tüm zamanlara şükran!

çekirdek olanın dışında, çocukluğumu sevgi dolu ve kahkahalarla geçirmemi sağlayan geniş ailem.. etrafımda çoğalan mutsuz insanları gördükçe kıymetinizi daha çok anlıyorum. hayatımın tüm ilklerinde, dönüm noktalarında ve desteğe ihtiyaç anlarında yanımda olduğunuz için şükran! o hassas kalbi her doğumgünümde zorlanan süper annanem (anneanne demeyeceğim, düzeltilmesin!), herkese sevgi dağıtmaktan yorulan kalbinin sağlığını ve hayat dolu sesinle, ayaküstü mani yazarak kutlamanı bekliyorum.

biyolojik bağımın olmadığı, ama kuvvetli gönül bağı kurduğumuz, bana “can” olan ailem! can kızkardeşler, “abi”ler, yeğenler, gelin(!)ler, kardeşler, ablalar, can dost tanımını her boyutta zorlayarak can aile olan güzel insanlar. mutluluksunuz, dayanaksınız, umutsunuz. varlığınız için şükran!

başta kalbimin üstünde uyuyarak beni bu dünyadaki tüm mutluluklara bağlayan minik aslancık; gördüğümde yüzüme gülümsemeyi yayan bütün hayvanlar ve onlara yaptıklarımızdan duyduğum vicdani sorumluluğu paylaşan, onlar için birşeyler yapmaya çalışan ve insanlığa olan umudumu kaybetmememi sağlayan iyi yürekli insanlar; şükran!

farkında olarak ya da olmayarak bana birşeyler soran, anlatan, öğreten, kazandıran, beni düşündüren, seven, düşünen insanlar; farkında olmadan kattıklarınız farkında olduklarınızdan çok daha fazla. şükran!

bir anda etrafımda dönen dünyamın yönünü değiştirebilen kitaplar ve onları yazanlar, basanlar, dağıtanlar; kulağımdan eksik kalırsa hasta olacakmışım gibi bağlandığım müzikler ve onları besteleyen, icra eden ve bana ulaştıranlar; hayatımdaki ve ruhumdaki boşlukları tamamladığını hissettiğim seyirlikler ve onları yazan, yöneten, canlandıran, oynayan ve meydana getirenler; kucak dolusu şükran!

herkesin gördüğü ağırbaşlı ve olgun görüntümün arkasına çok iyi gizlenmeyi bilen ve yaptığım tüm çılgın, cesur ve eğlenceli hareketlerimin sebebi olan içimdeki çocuk miray; ukala görüneme ve hatta olmama sebep olan, hiçbir şeyi gördüğü, duyduğu gibi kabul etmeyen ve sorgulayan ve beni hep yeni şeylere yönelten kafamdaki deli miray! size de şükran!

doğumgünü yazısını yayınlamadan takvim yaprağı dönecek diye korkuyorum; yoksa şükranlarımı sunacağım daha neler var. bu yazı bir bütün güne yayılarak yazıldı resmen. her paragraf farklı bir ruh halinde o yüzden. eksik kalanlar için “to be continued…” diyor, polyanna ruhumla tüm dünyaya şükran sunuyorum 😀

mutlu yaşlara..

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s