herkes vs. ben feat. karatay

salvadorcum, 

biz okumayı sevmiyoruz ya; peki okumadan, yazdıkları ortada olan birinin sözlerini hangi cesaretle çarpıtıyoruz acaba? akademik ortamda kaynağın orijinaline gidilmesi gerektiğininin söylenmesi boşuna değilmiş. kimse iyi niyetle aktarmıyor okuduğunu. kendi savını kuvvetlendirmek için çarpıtıyor ‘bayağı’. 

şimdi beni herkes ateşli bir karatay savunucusu sanıyor. bense onu savunmuyorum, neden savunayım ki, savunmaya ihtiyacı yok. savını sadece referansıyla değil, arkasındaki mantıkla destekleyen bir hoca. yanlışsa bile kendi içinde tutarlı. bana dediler ki sen yanlışını göremiyorsun; bir de karşıt fikirli olanları oku. google aramasında çıkan karşıt görüşleri sayfalarca okudum ki çoğu kolesterol ile ilgili. neden bir tanesi bile ‘bu diyet sağlıklı değil’in nedenlerini çarpıtmadan anlatamıyor acaba? 


kitabı okumamış olsam karatay’ın bir şarlatan olduğuna inanacağım ama göz göre göre nasıl böyle yalan söyleyebiliyorlar anlayamadım diyecektim ki anlıyorum. karatay’ın savı daha da kuvvetleniyor; bunu yaptırabilecek tek şey para. 

çık kardeşim sen de anlat derdinin bilimsel bilimsel, tutarlı tutarlı; ikna et insanları. haaa yok ben diyetisyenim, ben doktorum, ben mühendisim, ben derneğim, ben öyle diyorsam inanacaksın tadında açıklama yapacaksan ona da ben yokum. daha bir tane karatay yanlış diyor çünkü metabolizmada bu böyle işler, şu da şöyle; dolayısıyla kadının savı bu şekilde çürür diyene rastlamadım. bir de bilimsellikten uzak diyorlar; bilimsellik nasıl oluyor anlatsana bize de biraz:)

upuuuuuuzuuuun hikaye anlatıp ölüme kadar gider bu diyet diyen diyetisyen abi, acaba bir kitabı mı okusan? bir de dediğiniz şeylerin çoğunu karatay’ın da söylediğini anlayabilseniz… okumadığınız çok belli..

ben tarikat mensubu değilim ki körü körüne inanayım. ama mantığım şöyle işler: daha mantıklısı gelene kadar en mantıklısını takip ederim. karşıt görüş varsa bir de karşı durulan görüş vardır. ikisini de okuyarak yorum yapmak gerekir. aksi halde -ruhu huzur bulsun- uğur mumcu’nun dediği gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluruz.

ilberalizme doğru gidiyorum gerçekten salvador, cahillik takıntısı yapacağım..:) biraz daha okuyalım lütfen, #eğitimşart #okumakiptiladır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s