kaka doktorlar…

hiçbir canlı, hiçbir ırk veya hiçbir meslek grubu için genelleme yapmamaya özen gösteririm ama doktorlardan gına geldi. ‘bütün doktorlar’ı şöyle genelleyebilirim: “bir hasta olarak karşılaştığım tüm doktorlar”!!! kusura bakmayın ama en kısa tabirle “adisiniz!!!” doktor olan arkadaşlarım: neyse ki gençsiniz, hala ‘idealist’ olma ve ‘kutsal’ bir iş yapma şansınız var; umarım büyüklerinize benzemezsiniz.

bu kadar uzun bir okul hayatınız olacağını ve sonra gerçekten de her midenin kaldıramayacağı bir iş yapacağınızı biliyordunuz; üstelik daha üniversiteye girmeden önce. üniversite tercihleri öğrencileri kurban edebilecek potansiyelde olabilir ama daha içine girmeden ne yapacağını ve nelerle karşılaşacağını en iyi bilenler tıp seçenlerdi, tabi yüksek puan almanın sarhoşluğu ile gösteriş yapma derdinde olanları dışarıda tutuyorum. o yüzden de şimdi bu adi davranışlarınızı haklı göstermek için uzun yıllar okumanızın ve yaptığınız işin zorluğunun arkasına saklanmayın.
evet oradan kuyruk acısı gibi gözüküyor ama değil, tıp seçmeyi bilinçli olarak reddettim. sebebi mi? bir gün kişiliğimi kaybedip sizin gibi bir adi olmak istemedim. insanların sağlığı ile dalga geçebilmek, onlara sağlığı konusunda bir danışman olacağını unutup hayat verdiğini düşünerek tanrı rolünü oynamak, karşısına gelen herkesi hasta olduğu için cahil görmek, vs… günde 500 kişiye de baksanız bu ukalalığınıza az bile. 
haklarınızı korumak istiyorsanız da “haklı” olun. çünkü işini doğru dürüst yapan, açgözlü olmayan ve kendini ilah sanmayan doktorların hala var olduğunu kanıtlayabilmek için çok fırın ekmek yemeniz lazım. neden mi bu kadar iddialı ve kızgınım? hayatımı yasal olarak bu ukalalara bağlayan diplomalara, üniversitelere, yasalara ve yöneticilere kızgınım. insan olarak hakkım olanları sağlamama engel oluyor(lar)sunuz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s