topuk sesinin hoş gelmeye başladığı yaşlar…

her kadının topuk sesine sempati yaşı farklı sanırım. 10 yaşındaki kuzenim aklı erdiğinden beri seviyor bu sesi. kimisi ergenlikte fark ediyor topuk sesinin nasıl “kadın” (!) hissettirdiğini. bazıları sevgilisi olunca, bazıları işe başlayınca, bazıları en yakın arkadaşlarının düğününde…

ben hayatım boyunca nefret ettim bu sesten. ne başkasının ne kendi topuklarımın sesine katlanabildim. bundan sonra da seveceğimi düşünmüyordum. mezuniyetimde, bir-iki düğünde giymişliğim vardır. ayaklarıma ettiği işkence, ne kadar alçak olursa olsun; spor rahatlığına alışmış ayaklarımın titremeden üzerinde duramadığı topukluları kara listeye soktu. ergenlik dönemimde de, sevgilim olduğunda da, işe girdiğimde de, yakın arkadaşlarımın düğününde de hiç sevemedim onları. ses ayrıca rahatsız ederdi.

“topuk sesinin hoş gelmeye başladığı yaşlar…” geçen gün hiç sebepsiz, geliverdi bu sözler aklıma. yüksek olmamasına rağmen topuk sesim hoş geldi kulağıma. çok farklı bir histi. “n’oluyor bana” diye düşündüm bir an. ne nasıl sebep oldu bilmiyorum ama nerde okuduğumu hatırlamadığım, hislerimi çok net anlatan bir şey geldi aklıma: “kadınlığını hissetmek”. bugüne kadar kadınlıkla ne alakası var dediğim şeyi sebebini bilmeden hissetmeye başladım.

yakında, her kadının siyah mini bir elbisesi, kırmızı topuklu ayakkabıları ve parlak bir çantası olması gerektiğine inanmaya başlarsam hiç şaşırmayacağım..:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s