hödö, bödö..

ay em lörnin ingiliş end so ay em reding an ingiliş buk..:)
ingi ile konuşabileceğim diye kendimi hızlandırılmış pratik kursuna aldım. serviste eclipse okuyorum. geçenlerde servisteki yabancı uyruklu, yabancı diller hocalarından biri elimdeki kitabı görünce pek küçümsedi beni. okuyacak başka kitap bulamadın mı dedi. çevirisi o kadar berbat ki ingilizcesi kandırabiliyor diyemediğimden pratik yapmak için okuyorum, konusunu bilince daha rahat oluyor dedim. halbuse (halbuysa-halbuki) henüz filmi izlemedim. bu arada ingilizce de olsa beş para etmiyor bu hikaye:( ama ingilişçe geliştiriyorum, elimizde başka ingilişçe kitap da yok diyerek katlanıyorum.

servis demişken, evet artık servisle gidip geldiğim, yemekhanesinde yemek yediğim giriş-çıkış saatleri belli olan bir işim var. hocam diye seslenilen, ortamına çok uzak olmadığım ve hatta eğlenebildiğim bir iş. arş. gör. oldum beeennn. ve de kendimi buldum galiba sonunda. başarı tatmini veriyor cidden. ve artık “yüksek lisans yapmak” makes sense!!!!!!!!!!!!! yo yo bilerek yaptım. yaptığım densizliğin farkında olarak yaptımmm:)

derkeeeennn fark ettim ki yüksek lisansa biyomimikriden dalsam, üstüne üstlük deniz canlılarını işin içine soksam, oradan da tekne ile çıksam çok şahane olmaz mı? birçok hayalimi bir araya toplayıp temizleyip çıkamaz mıyım? güzel göründü beynime. bilim insanlığına, biyolojiye, belki genetiğe, biraz anatomiye, denize, oşinografiye, tekneye, kısacası hayatımın temel taşlarına dokunup da geçecek bir tez!! mikemmelll!! mithişşşş:))

end olso ay em luking for e şeltır(!):))
asıl bomba: may görl it iz boğaziçi yunivörsiti, iz it payp iz it payp?
türkçe meali: kızım boğaziçi üniversitesi bu boru mu?? :)))))))))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s