de-mek-tir…

Artık beğendiğiniz filmler mutlu sonla bitmiyorsa -ki kime, neye göre mutlu olduğu tartışılır!- bütün film boyunca birleşeceğini düşündüğünüz başrol çift sonunda ayrılıyor ve bu sizi diğer alternatiften daha mutlu ediyorsa; siz fark etmeden, içinizde hiçbir yere gitmeyeceğine inandığınız bir şeyler eriyor demektir.

Son zamanlarda dinlemekten zevk aldığınız şarkılar gitmekten, vazgeçmekten, “hoşça kal” lardan ibaretse ve bunları özellikle seçmemiş de sözlerine dikkat etmediğiniz halde dinliyorsanız kalbiniz gitmeye ikna olmuş demektir.

Daha önce onun için yaptığınız şeyleri hayatınızın doğal akışıymış gibi kabul ettirmişken kendinize, şimdi onları nasıl yaptığınıza hayret ediyorsanız o da sizden gidiyor demektir.

Yüzünü hatırlamak için fotoğraflara; sesini, hareketlerini hatırlamak için kayıtlara ihtiyaç duyuyorsanız hafızanız süzgeci çalıştırmaya başlamış demektir.

İçinde yaşadığınız, gerçekten ayırt edemediğiniz ya da etmeye korktuğunuz, size huzur verdiğini düşündüğünüz hayaller komik ve şaşırtıcı geliyorsa uykulardan uyanıyorsunuz demektir.

Zevk aldığınızı düşündüğünüz hiçbir şey eski tadında değilse ve kendinizi hep ıssız bir yerlere atma ihtiyacındaysanız aşk tükeniyor demektir.

Bir bakış, bir gülüş, bir yakınlık fark edebiliyorsanız çevrenizden gelen, gözünüzü açmaya başlamışsınız demektir.

Bakmaya, gülümsemeye, el uzatmaya istekli olduğunuz birini hissedebiliyorsanız da yine başınız belada demektir.

One comment

  1. Reblogged this on tırtak derinlerde and commented:

    galiba blog yazmamın sebebi bu. 8 sene önce yazdığım birşeyin karşıma çıkması, neden ve hangi motivasyonla yazdığımı hatırlamamam, kendime ve kelimelerime şaşırmam (amma duygusal ve romantikmişim diye) ama yine de ‘ah nostalji’ deyip gülümsemem. sebepler yeterli; üstelik 8 sene önceden bugünkü ruh halimi yazmam da enteresan yeterince…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s