haftasonu…

Bu bilgisayar neden böyle sallanıyor? Ayağımın altından kayıyor mu bu zemin? Ya ben fena halde sersemledim ya da etrafımdaki her şey “hacıyatmaz özentisi” oldu? Acaba 7 saatlik yelken sefasının buna etkisi olabilir mi?:)

Etki ne demek, hala sallanıyorum. Asıl hacıyatmaz özentisi ben oldum galiba. Gözümü kapatıyorum sallanıyorum; açıyorum, dengemi bulamıyorum. Uykumda 20 derece yatan teknede beyaz köpüklere yaklaştıkça kafayı açmaya çalışıyorum. Yoksa orsalasam daha mı iyi olacak diye uyanıyorum.

Tek günlük hafta sonu tatilimde kendimi işten 3 gün uzaklaştırmış gibi hissettim. Rüzgar, bulutların arkasından çıkmaya nazlanmasına rağmen suratımı pancara çeviren güneş, misss gibi deniz kokusu, Fenerbahçe marina, Moda, Kınalı, Burgaz, Heybeli ve 12 metrelik şahane bir Bavaria… Keyifli sohbetler, dalgaların ve köpüklerin sesi… Günün sonunda hissettiğim feci yorgunluk aylardır çektiğim uykusuzluk ve yorgunluğa derman olmuş gibi tatlı ve uzun bir uykuya dalmamı sağladı. Anlayacağın yine sen koştun imdadıma deniz, kendimi çok iyi hissettim.

Yelken de yavaş yavaş oturuyor kafamda ve elimde. Düz dümen tutmak için daha çok pratiğe ihtiyacım olsa da bazı tepkileri sezgisel olarak verebildiğimi ve trimlere hazırlıklı olabildiğimi fark ettim, mutluluğuma o da eklendi. Adanın etrafında bir rüzgar tutturdu ki benim seviyemde bir “denizci”(!) ye sıkı antrenman yaptıracak cinstendi. Kondüsyonsuz kollarımı çabuk yorsa da günün en güzel saatiydi.

Ben daha ne isteyeyim ki bu İstanbul’dan. Bir yandan alıp götürüyor, diğer yandan eli kolu dolu geliyor; kızamıyorum bu yaramaza…

7 saatliğine başka bir dünyada yaşamış da oradan huzur çalıp getirmiş gibiyim. Üstünde veya altında, hiç olmadı, kenarında bir sen yarıyorsun bana. Al götür beni bu dünyadan, en açığa, en derine, en maviye…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s