dalıp gitmek…

daldım gittim..
derin, mavi, sonsuz,…

gizemli olması mı? hayal edebildiğim bir sonunun olmaması mı? neyle karşılaşacağımdan hiç emin olmadığım, sürprizli olması mı? yoksa çok yakınken ulaşılmaz olması mı? nedir sende beni bu kadar çeken??
insanların kabusundan tatlı bir düş yaratıyorum ben seninle… başkalarının deli gibi korktuğu şeyler benim ulaşmak istediğim hayaller seninle… maviliklerine dalmak, köpüklerinde dalgalanmak, dalgalarında rüzgarı hissetmek istiyorum. hayatın doyumuna ancak öyle ulaşabiliyorum, yaşadığımı ancak öyle hissedebiliyorum.
aşklarımın en güçlüsü, en büyüğü deniz… seninle özgürüm, mutluyum, kendimim… sen de diğer aşklarım gibi zorsun hatta diğer tüm aşklar gibi belki de. ama imkansız aşklara olan yenilgimi sende de görmek istemiyorum. belki de sırf bu yüzden söz konusu sen olunca değişiyor her şey. “oldur”maya başlıyorum artık, engel yok.. çünkü ben de senin gibiyim; istiyorsam engel tanımam..
senin bir farkın var tabi diğerlerinden. nefretle başlayan aşklardan seninki. bir zamanlar ayaklarını suya sokmaya korkan küçük bir kızın en büyük aşkı olabilecek kadar ürpertici ve karmaşıksın. içine çektiğini bırakmaman da bundan.
tutsak ediyorsun ama özgür hissettirerek.
ağırsın ama hafifleterek.
delisin ama dinginlik vererek…

daldım gittim.. bir gün böyle diyeceğim gittiğimde.
huzurlu ve mutlu, olmam gereken yerde…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s